top of page


Доповідь на тему: 
«Жодного марно прожитого дня в школі.»

        Сучасна школа ХХІ століття. Досить важливого значення набувають питання художньо-естетичної освіти та виховання учнів. Тому стає актуальною проблема творчого розвитку учнів під гаслом: «Від творчості на уроках музичного мистецтва до творчої особистості». Найвища цінність суспільства – людина, особливо креативна, гнучка, здатна до прийняття нових, сміливих, нестандартних рішень. 
         На сучасному етапі здійснення основних культурологічних та естетичних ідей гармонійного розвитку творчої особистості покликано підвищити духовний рівень суспільства, забезпечити гармонійний розвиток особистості, зміцнити напрямки естетичного розвитку, що стає найбільш актуальним в сучасних умовах. На жаль, засоби масової інформації створюють об'єктивні перешкоди на шляху ефективного духовного та естетичного зростання та розвитку суспільства, без чого неможливо вирішити загострені назрілі проблеми бездуховності, досягти певних результатів на шляху креативного розвитку особистості. Треба завжди пам’ятати, що кожна обдарована дитина, особливо музично обдарована, - індивідуальність, яка потребує особливого підходу, а сприяння реалізації обдарування потребує організації особливого середовища, яке виходить за межі звичайного уроку музики і веде нас до пошуку нових методів та форм проведення сучасних уроків. Саме тому найважливішим в організації роботи з обдарованими дітьми я бачу необхідність створення загального «поля креативності», яке сприяє розвитку творчих здібностей учнів під гаслом «Від творчості на уроках музичного мистецтва до творчої особистості». 

Виходячи з цього, я визначаю такі головні завдання в роботі з обдарованими дітьми:
1. Створення максимально сприятливих умов для розвитку дітей на уроках музики через нетрадиційні форми їх проведення.
2. Впровадження нового змісту освіти, інтерактивних технологій навчання і виховання.
3. Особистісно-орієнтований підхід.
4. Створення сприятливих умов для самозростання, розвитку творчого потенціалу вчителя.
          Для мене головна педагогічна мета - залучення обдарованої дитини до безперервного процесу самовдосконалення починаючи з уроків музичного мистецтва (1-8 класи), продовжуючи цю роботу в позаурочний час, з гуртком, під час святкових ранків, концертів, інсценізацій тощо. Зараз освіта набуває культуротворчого спрямування, охоплюючи всі основні компоненти художньо-естетичного досвіду. Це дуже цінно, бо збагачується емоційно-естетичний досвід дитини, формується культура її почуттів та набуваються загальні й художні здібності. Демократизація освіти, надання їй державно-національної спрямованості вимагають від освіти пошуку нових шляхів якісного вдосконалення виховання підростаючої особистості. Одна з найгостріших людських потреб - бути зрозумілим, прийнятим і визнаним. І розуміння дитини педагогом неможливо без правильної оцінки її емоційних станів, її обдарованості. Дуже важливо звернути увагу на творчий пошук дитини, на спрямованість особистості вихованця. 
       Отже, розуміння, прийняття, визнання мною будь-якої дитини, розширює і спонукає її до творчості і до формування особистості. Творчий початок народжує в дитині живу фантазію, живу уяву. Сама ж творчість заснована на бажанні зробити щось, чого ніхто до тебе не робив. Так, на моїх уроках музики, малюючи під час слухання музики, виробляючи аплікації з природного матеріалу, поступово і зростає творча особистість, яку необхідно формувати, тобто формувати творчі якості особистості. А на формування особистості впливають: виховання, соціальне середовище, спадкові задатки. Задатки - це особливі анатомо-фізіологічні передумови здібностей до різних видів діяльності. 
       Генетика передбачає, що у людини є сотні різних задатків. На мій погляд, особистісно орієнтоване виховання у цьому плані є досить перспективним. Його метою є формування людини як неповторної творчої особистості, творця самої себе і своїх обставин. 
       Отже, формування творчої особистості важливе не тільки для самої особистості, воно необхідно й для будь-якої держави, особливо для України, оскільки наша країна молода, незалежна, демократична, тому гостро потребує на творче молоде покоління, яке здатне натхненно працювати, до будь-якої справи підходити творчо, бути всебічно розвинутими, тим самим крок за кроком, підіймаючи наше суспільство і нашу країну на сходинку, вищу за попередню. 

«Відкрити в кожній дитині талант, та сприяти його розвитку»

bottom of page